• O POMOCY PP- PEDAGOG, PSYCHOLOG I LOGOPEDA W NASZYM PRZEDSZKOLU

•  mgr Renata Siek- nasza przedszkolna Pani pedagog. Nieocenione wsparcie dla dzieci i rodziców. Służy pomocą każdemu, kto jej potrzebuje.

Drogi Rodzicu, zwróć się do pedagoga przedszkolnego, gdy:

•niepokoi Cię zachowanie Twojego dziecka;

•chcesz porozmawiać o dziecku i Twoich z nim relacjach;

•potrzebujesz wsparcia w procesie wychowania;

•masz pytania i nie wiesz, do kogo się z nimi zwrócić.

Pani Renata Siek dostępna jest dla Państwa przez cztery dni w tygodniu (pon-czw), w każdą środę w godzinach 11-16 pełni dyżur w gabinecie. Jednakże po wcześniejszym umówieniu możliwe jest spotkanie w dowolnym dogodnym dla Państwa terminie.

mgr Karolina Nicpoń- nasza przedszkolna Pani psycholog. Psycholog z wykształcenia i zamiłowania, pracuje w duchu Rodzicielstwa Bliskości, które wywodzi się z teorii przywiązania i Porozumienia bez Przemocy (NVC).

Psycholog w przedszkolu:

• wspiera rozwój emocjonalno-społeczny dzieci;
      • obserwuje dzieci w grupach i diagnozuje indywidualne potrzeby rozwojowe i edukacyjne oraz możliwości psychofizyczne dzieci oraz wspiera nauczycieli w pracy z dziećmi;
      • udziela indywiualnej pomocy dzieciom w trudnych sytuacjach życiowych,
      • prowadzi indywidualne zajęcia z dziećmi posiadającymi orzeczenie bądź opinię Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej;
      • udziela wsparcia rodzicom i nauczycielom poprzez konsultacje i porady.

Pani Karolina Nicpoń jest dostępna dla Państwa przez trzy dni w tygodniu (pon-śr w godz. 9-13). Jednakże po wcześniejszym umówieniu możliwe jest spotkanie w dowolnym dogodnym dla Państwa terminie.

mgr Patrycja Haron- nasza przedszkolna wirtuozka pięknej wymowy, czyli Pani logopeda. Pani Patrycja prowadzi zajęcia z terapii logopedycznej. Pracuje głównie z dziećmi w wieku przedszkolnym, u których wystąpił opóźniony rozwój czy zaburzenia mowy. Podczas zajęć wykorzystuje elementy z zakresu terapii ręki czy metody werbo-tonalnej. Pani Patrycja oprócz codziennej pracy logopedycznej z dziećmi w placówce, wspiera rodziców w systematycznej terapii, przygotowując materiały do pracy w domu.

W razie jakichkolwiek potrzeb logopeda jest dostępy do Państwa dyspozycji w placówce przez pięć dni w tygodniu. Spotkanie możliwe jest po wcześniejszym umówieniu się na dogodny dla Państwa termin.

Szukanie pomocy jest oznaką siły, a nie słabości.